Jarosławskie Opactwo to wspaniały obiekt przepełniony historią, modlitwą, a także kulturą dlatego zapraszamy Państwa na etnograficzną podróż po Ziemi Jarosławskiej w ramach wystawy pt. “Ziemia Jarosławska od podwórza”. Wystawa czynna jest codziennie od 9.00 do 16.00 od 1 czerwca do 30 września.
Przypominamy również, że na co dzień Jarosławskim Opactwie dostępne dla zwiedzających są również wystawy stałe takie jak:
- Kardynał Stefan Wyszyński – ekspozycja ks. Rafała Wojdyły.
- „Kolekcja Medali”– wystawa ozdobnych medali upamiętniających ważne postacie i wydarzenia z historii Polski, z kolekcji Piotra Roga.
- Malarstwo religijne– obrazy olejne autorstwa Janusza Szpyta.
- „Prace remontowe i konserwatorskie w dawnym opactwie Panien Benedyktynek w latach 1991 – 2011”– wystawa archiwalnych fotografii.
- Sala Papieska– ekspozycja prezentująca ponad 1000 pamiątek związanych z Janem Pawłem II, innymi papieżami oraz znamienitymi przedstawicielami duchowieństwa.
- „Ikoną inspirowane, tkaniną malowane, igłą rysowane” – artystyczne chorągwie maryjne wykonane przez Jadwigę Styrną-Nawrocką.
- „Dobrodzieje – Użytkownicy – Rezydenci”– galeria portretów postaci historycznych związanych z Jarosławskim Opactwem.
- „Krajobrazy Podkarpacia” – wystawa obrazów olejnych Józefa Machały.
- Izba pamięci abp. Ignacego Tokarczuka – pamiątki po jednym z najwybitniejszych polskich duszpasterzy XX wieku.
Więcej usłyszą Państwo w ramach audycji “W rytmie wydarzeń” emitowanej na antenie Radia FARA, w której rozmawiamy z Marcinem Chudzikiem – autorem wystawy pt. “Ziemia Jarosławska od podwórza”.