Sobota, 13 lipca 2024 r., to dziesiąty dzień 44. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Tego dnia pątnicy pochylają się nad tematem „Kościół pomaga mi wzrastać w łasce przez sakramenty”, a intencją szczególną tego dnia była prośba o częste korzystanie z sakramentu pokuty.
Centralnym punktem dnia była Msza Święta sprawowana w Rokitnie (diecezja kielecka). Modlitwie przewodniczył abp Adam Szal, metropolita przemyski, a okolicznościową homilię wygłosił bp Piotr Przyborek, biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej i przewodniczący Rady KEP ds. Turystyki i Pielgrzymek. Radio FARA transmitowało radiowo i telewizyjnie Eucharystię.
Ten dzień jest szczególny na pątniczym szlaku ku Czarnej Madonnie ze względu na nabożeństwo pojednania celebrowane tradycyjnie w Sokolnikach. W tym roku animowała je grupa św. Kazimierza.
W dziesiątym dniu pielgrzymowania grupa św. Jana wyruszała z Jasieńca, aby dotrzeć do Tomiszowic. Grupa św. Urszuli swój marsz rozpoczynała w Rokitnie i kończyła w Niegowej. Grupa św. Rafała także wychodziła z Rokitno, by nocować w Tomiszowicach. Grupa św. Alberta rozpoczynała szlak w Małoszycach, a kończyła w Bliżycach. Grupa św. Józefa opuściła o poranku Stary Węgrzynów, aby udać się na nocleg w Bliżycach. Grupa św. Andrzeja startowała z Obiechowa, a finiszowała w Bliżycach. Grupa bł. Marii swój trud pątniczy rozpoczęła w Rokitnie, by dotrzeć do miejscowości Dąbrowno. Grupa św. Wojciecha również wychodziła z Rokitna, ale swój dzień kończyła w Mzurowie. Grupa św. Jacka wyruszyła z Jeziorowic, aby nocować w Sokolnikach. A grupa św. Kazimierza wyszła z Dąbrowicy i również zmierzała do Sokolników.